BÜNYAN FREN TAMİRİ 0532 559 96 21

BÜNYAN FREN TAMİRİ 0532 559 96 21

Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun her marka kamyon, kamyonet ve otomobilinizin fren tamirini ve bakımını profesyonel ekibimizle yapıyoruz. Aracınızla yolda kaldıysanız mobil tamir servisimizle en kısa sürede yanınıza gelip aracınızın tamiratını yapıp kullanımınıza sunuyoruz. Sadece fren tamiri değil aracınızın tüm bakım ve onarım işlerinde de servis hizmeti sunuyoruz.

Fren sistemi nedir?

Kayseri Fren Ustası
Kayseri Fren Ustası

Fren sistemi, aracınızı kontrol etmenizi, sizin ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan emniyet üçgeninin üç unsurundan biridir. İyi durumda olan frenler, hızınızı kontrol etmenizi ve güven içerisinde aracınızın durmasını sağlar.

FREN BAKIMI NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Aracınızın yoğun ya da daha az kullanılmasına bakılmaksınızın en az yılda bir kez frenlerinizi kontrol ettirmeniz hayati önem taşır. Aktif kullanıma bağlı olarak, her 10.000 kilometre de bakım için bir ölçüt olarak kabul edilir.

Bünyan Fren Tamiri

KÖTÜ FRENLEME NASIL ANLAŞILIR?

Kaza risklerini en aza indirmek için aracınızın fren sistemi bakımlı ve iyi durumda olmalıdır. İyi frenleme ve kötü frenleme arasındaki farkı tablomuzdan görebilirsiniz.

Fren balataları ne zaman değiştirilmedir?

Fren sisteminde çabuk aşınabilecek bölümün başında fren balataları gelir. Balataların zarar görmesi aynı zamanda disklerin aşınmasına neden olur ve bu durum ani frenlemede araç kontrolünü kaybetmenize neden olabilir.

Fren balatalarının kalınlığı 2mm’nin altına düşmeden veya sürüş stilinize göre ortalama 40.000 kilometrede bir fren balataları değiştirmelidir.

Bünyan Fren Tamiri

Fren diskleri ne zaman değiştirilmelidir?

Kayseri Fren Tamiri
Kayseri Fren Tamircisi

Aracın fren sisteminde, fren balatalarının fren disklerine sürtünmesi sonucu diskler zorlanır. Bu durumda araç üreticisi tarafından belirlenen minimum kalınlığa ulaştıklarında fren disklerinin değiştirilmesi gerekir. Aracın kullanımına bağlı olarak ortalama 80.000 ile 100.000 kilometrede disk değişimi önerilir.

Fren pabuçları kiti değişimi

Aracınızdaki fren pabuçları kitinin yaklaşık olarak her 30.000 kilometrede bir kontrol edilmesi ve tozunun alınması gerekir. Bununla birlikte yoğun kullanımlarda daha kısa sürede değişim gerekebilir. Örneğin; fren hidroliğinin tekerlek silindirine sızıntı yapması da acil değişim gerektiren nedenlerden biridir. Fren pabuçlarının ve tekerlek silindirlerinin değişiminin (sağ ve sol) çift olarak yapılması önemlidir.

Bünyan Fren Tamiri

[/vc_column_text][/vc_column]